پورتال سازمانی-php-mysql-web-portal-webportal-پرتال-سازمانی-سازمان-فضائی-نهاد-ریاست-جمهوری

آریا پردازشگر

آریا پردازشگر آریا اریا پردازشگر دیتاسنتر طراحی دیتاسنتر هلپدسک هلپ دسک میز امداد پورتال پرتال پورتال سازمانی پرتال سازمانی طراحی پورتال طراحی پرتال سفارش نرم افزار helpdesk help desk datacenter

آریا پردازشگر آریا اریا پردازشگر دیتاسنتر طراحی دیتاسنتر هلپدسک هلپ دسک میز امداد پورتال پرتال پورتال سازمانی پرتال سازمانی طراحی پورتال طراحی پرتال سفارش نرم افزار helpdesk help desk datacenter


پورتال(پرتال) سازمانی

 

یطور کلی پورتالها بر اساس نوع کاربری و نعامل با مشتریان  به سه دسته اساسی نسل اول دوم و سوم تقسیم بندی می گردند:

 

 نسل اول پورتال ها( وبسایتها ) :  

                                            اولین پورتال ها بر فراهم نمودن محتویات ایستا  ( Static )، مستندات و همچنین خوراکهای اطلاعاتی زنده در صفحات وب مبتنی بودند. این اطلاعات معمولا شامل اخبار شرکت، شرایط و فرم های استخدام، اطلاعاتی مربوط به کارکنان و چگونگی ارتباط با آنها، مستندات رسمی و سیاست های اعلام شده شرکت و همچنین لینک های ارتباطی مفید به همراه منوها و گرافیک یک شکل می باشد ( مانند بسیاری از سایتها در ایران )

 

نسل دوم پورتال ها :

                                            تفاوت اصلی نسل دوم پورتال ها با نسل اول  امکان همکاری کاربران را در محیطی به هم پیوسته می باشد .نسل دوم پورتال ها سرویس های متعددی داشتند که از جمله آنها می توان به سرویس های مدیریت محتوی ( سازمان دهی و مدیریت اطلاعات مرتبط ) و سرویس های همکاری (که به کاربران امکان می داد با یکدیگر گپ زده و برای یکدیگر ایمیل فرستاده و قرار ملاقات تنظیم کنند) اشاره کرد.

 

نسل سوم پورتال ها:

                                           پورتال های نسل سوم به عنوان واسط ارتباطی بین کارمندان، تهیه کنندگان، تولید کنندگان و مخاطبین قلمداد می شوند. به بیان دیگر، این پورتال ها نقطه به هم پیوستن محتویات و برنامه های کاربردی مستقر در سرورهای مختلف بطور همزمان و با استفاده از همکاری سرویسهای خدماتی آنان هستند. به علاوه امکان دسترسی به محتویات و امکانات سیستمهای مختلف را از طریق ابزارها و تجهیزات متنوع بسته به نیاز کاربر را امکان پذیر می کنند. ، این پورتالها به صورتی خودکار و بر اساس نقش کاربران هدفمند شده و ویژگیهایی خاص آنها می یابند. به بیان دیگر، نحوه نمایش، منو و امکانات در دسترس، بسته به نقش تعریف شده برای کاربر به گونه ای منحصر به فرد و خاص وی در اختیار او قرار می گیرد. از دیگر امکانات گرافیک سبک و شکیل،گروه بندی بر اساس مخاطبین ، مدیریت متمرکز گروههای کاری ، منو های نسل سوم (Mega Menu)  و مدیریت آن ،  مدیریت نشر   ، ارتباط آنلاین با مخاطبین ، Form Generator   ، Report & Chart Generator    و آرشیو دیجیتال بر اساس گروههای کاری می باشد .

 

 

 

 

قسمتی از این پورتال (نسل سوم) هم اینک در سایت سازمان فضائی ایران قابل مشاهده می باشد

 

                                                                                 

                                                                   

صفحه مدیریت Mega menu

                                                                                

 

 

 

پورتال سازمانی

پورتال ( پرتال ) چیست ؟

دستورالعمل و استاندارد تارنما دستگاههای اجرائی

ویژگیهای پورتال سازمانی آریا پردازشگر